- Tämä aihe on tyhjä.
Esillä 6 viestiä, 1 - 6 (kaikkiaan 6)
Esillä 6 viestiä, 1 - 6 (kaikkiaan 6)
- Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.
Etusivu › Foorumit › Päävalikko › Ostetaan › Ostan Caminan renkaisiin sisäkumit
Pitäis laittaa alle vähän varmempia kumeja,16 tuuman renkaita on mutta pitääkö niihin laittaa sisäkumit? Nelisatasia en ala ostamaan,liian kallista huvia joten myös neuvoja/vinkkejä otan mieluusti vastaan.
Aikanaan sain D-mallin renkaat toimimaan ilman sisärenkaita kun huvikseni kokeilin,liekö onnistuis näissäkin.
050-5868123 klo.12 jälkeen.
Ainakin 2CV:n niitatulle tube type -vanteelle onnistui asennus ilman sisärengasta. Ei vuoda.
Keväällä laitettiin alle GT Radial Maxway 195/75R16C M+S -renkaat.

Pehmeät ja hiljaiset (?…) verrattuna alla olleisiin kuivahtaneisiin Michelineihin. Piti ottaa ensin uudet 16-tuumaiset Misukat, mutta 2,5-kertainen hinta sai toisiin ajatuksiin. Rengasliikkeen suosituksesta laitettiin myös uudet sisärenkaat, Vianorista siis ainakin löytyy sisärenkaita.
Normaali 16″ sisärengas käy ja niitä saa jokaisesta rengasliikkeestä. 😆
Miulla kaminassa 205/80-16″ Champiro all seasonit kesällä ja talvikumit nastalliset Michelin M+S 6.50-16″ 😀
Kaminan renkaista juttua täällä !
@BackToMono wrote:
…Misukat…Vianorista
Eihän Nokian renkaiden firmasta Misukkaa saa, ainakaan semmoiseen hintaan että kukaan niitä ostais. Eli väärä kauppa.. Ei sillä, varmasti noi sun nykyiset on halvemmat kuin Misukat mistään kaupasta 8) .
Kiitos kaikille,eiköhän tää tästä…
Copyright © 2025 | Suomen 2CV-Kilta ry | Tietosuojaseloste
