Oltermanni, eli hallituksen puheenjohtaja
Juha Anttonen

Tervasentaipale 17 A
51720 RAHULA
P. 0440 178 889
oltermanni@2cv.fi


Kiltakapteeni, eli hallituksen varapuheenjohtaja
Joel Inkiläinen

Päivärinteentie 14
14500 IITTALA
Puh. 040 966 6798
kiltakapteeni@2cv.fi

Kiltakapteeni vastaa koulutus ja tekniikka asioista.


Isaämestari Juha-Matti Kivistö

Isämestari
Juha-Matti Kivistö

Harjutie 15
28430 PORI
Puh. 044 339 2386
isamestari@2cv.fi

Isämestarin vastuualueeseen kuuluu Killan kilpailutoiminta.


Skriba
Rauno Tuomainen

Mikonkatu 10
33900 Tampere
0400 851 489
skriba@2cv.fi

Skriba pitää huolen yhteyksistä jaostoihin ja muista kotimaan yhteyksistä.


Kirstumestari
Yrjö Piirto

Kristianinkatu 8 C 50
00170 Helsinki
Puh. 040 550 0751
kirstumestari@2cv.fi

Kirstumestari toimii Killan rahastonhoitajana.


Matroona
Jemina Parkkinen

Ponnantie 20 as 7
52300 RISTIINA
Puh. 044 351 1318
matroona@2cv.fi

Matroona Jemina vastaa jäsenrekisteristä ja tiedusteluista.


Hupimestari
Petri Kannisto

Riihipiha 3
21600 Parainen
Puh. 040 531 8863
hupimestari@2cv.fi

Hupimestari Petri vastaa matkailullisesta toiminnasta ja ulkomaan yhteyksistä.


Ottopoika
Mika Koivunen

Hämeenkatu 22 B 6
05800 HYVINKÄÄ
Puh. 045 6386 444, OH2BAU
ottopoika@2cv.fi

Ottopoika Mika toimii Nyytiset lehden toimittajana. Ottopoika myös hoitelee Killan kotisivuja yhdessä varajäsen Matti Lampilan kanssa.


Juridicus Magnificus
Seppo Niemi

Tuulentie 11
16710 Hollola
Puh. 044 505 8575
juridicus@2cv.fi

Juridicus Seppo selittelee niitä näitä ja huolehtii että Kiltamme vaalii perinteitä.


Takapiru
Henkka Castrén

Vanha Ruskelantie 17
04380 Tuusula
Puh. 050 500 4438
takapiru@2cv.fi

Hyvä tai paha, ”kaiken takana”.


Varajäsen
Matti Lampila

Luovantie 135
60760 Pojanluoma
Puh. 044 421 3950
yllapito@2cv.fi

Hallituksen varajäsen joka huolehtii että Killan tietoliikenne pelaa. Hoitaa Killan kotisivuja yhdessä Ottopoika Mikan kanssa.


Varajäsen
Janiika Pohjola

Ratinlammenkatu 13
50170 Mikkeli
Puh. 044 547 5155
clubshop@2cv.fi

Janiika vastaa Killan Clubshop myynnistä ja sen verkkokaupasta.


Raadin apulaiset

Killan varaosat
Pekka Peltonen

Pokinkankaantie 50
46800 Myllykoski
varaosat@2cv.fi

Hoitaa ja vastaa Killan varaosakaupasta.


Wanhusten waalijat
Helge Inkiläinen

Päivärinteentie 14
14500 Iittala
050 594 5104
wanhustenwaalijat@2cv.fi

Waalii Suomen vanhimpia kulkimia ja kirjoittaa niistä yksityiskohtaisesti Nyytisiin.


Waalijoiden kirjasto
Matti Kärpänoja

Partiokorventie 219
01860 Perttula
Puh. 0400 310 941
masi@elisanet.fi

Hoitaa Wanhusten Waalijoiden kirjastoa.

Jaoksien yhteystiedot

Nettij@os Forssa Hesa Hy-Ri Hämeenlinna Joensuu Kajaani Ke-Su Kouvola Kuopio Kymensuu Lahti Lappeenranta Lappi Mikkeli Oulu Pohjanmaa Pori Porvoo Rauma Salo Tampere Tu-Jä-Ke Turku Uusikaupunki