(The board of Finnish 2CV Guild)


Oltermanni, eli hallituksen puheenjohtaja
”Alderman”, chairman

Pirkko Kivinen

Kiertotie 37
36200 KANGASALA
Puh. 050 505 2678
oltermanni@2cv.fi


Kiltakapteeni, eli hallituksen varapuheenjohtaja
”Guild captain” ,  vice chairman

Matti Lampila

Puh. 044 421 3950

kiltakapteeni@2cv.fi  yllapito@2cv.fi apuahelp@2cv.fi

Kiltakapteeni vastaa koulutus ja tekniikka asioista. Toimii apurina tietoliikenneasioissa ja vastaa Apua-Help asioista.
Responsible for  technical and training issues. Helper for IT departement. Responsible for Apua-Help


Isämestari – ”Old hand”  

Jukka Alakoski

Puh. 045 7834 6643
isamestari@2cv.fi

Isämestarin vastuualueeseen kuuluu Killan kilpailutoiminta.
Responsible for competitions and corresponding activities. 


Skriba – Secretary

Rauno Tuomainen

0400 851 489
skriba@2cv.fi

Skriba pitää huolen yhteyksistä jaostoihin ja muista kotimaan yhteyksistä.
Responsible for connections with subdivisions and other domestic contacts. 


Kirstumestari – Treasurer

Yrjö Piirto

Puh. 040 550 0751
kirstumestari@2cv.fi

Kirstumestari toimii Killan rahastonhoitajana.
Responsible for guilds financial affairs and accountancy.


Matroona – ”Matron”

Marjukka Kallio-Ouvinen

Puh. ‭040 529 7546
matroona@2cv.fi

Matroona vastaa jäsenrekisteristä ja tiedusteluista.
Responsible for membership issues. 


Hupimestari – ”Master of entertainment”  

Raine Taivainen

Puh. 045 265 3126‬
hupimestari@2cv.fi

Hupimestari vastaa matkailullisesta toiminnasta ja ulkomaan yhteyksistä.
Responsible for  touristic activities and foreign connections together with assistants. 


Ottopoika  – ”Adopted son”

Ismo Saarinen

Puh. 040 061 5510‬

ottopoika@2cv.fi

Ottopoika toimii Nyytiset lehden toimittajana.
Journal editor of Nyytiset. 


Isaämestari Juha-Matti KivistöJuridicus Magnificus

Juha-Matti Kivistö

Puh. 044 339 2386
isamestari@2cv.fi

Juridicus Jimmi selittelee niitä näitä ja huolehtii että Kiltamme vaalii perinteitä.
Guardian of legal issues and traditions.


Takapiru

Henkka Castrén

Puh. 050 500 4438
takapiru@2cv.fi

Hyvä tai paha, ”kaiken takana”.
The driving force behind.


Varajäsen – Deputy

Ilpo Luoma-aho

Hallituksen varajäsen joka huolehtii että Killan web asiat ja tietoliikenne pelaa.
Responsible for data communications and websites.

Puh. 050 5538502
webmaster@2cv.fi


Varajäsen – Deputy

Lasse Suhonen

040 731 4993
clubshop@2cv.fi

Lasse vastaa Killan Clubshop myynnistä ja sen verkkokaupasta.
Responsible for Clubshop and online store.


Raadin apulaiset –  Helpers of the board

Killan varaosat – Responsible for spare parts

Pekka Peltonen

Puh. 050 490 0810
varaosat@2cv.fi

Hoitaa ja vastaa Killan varaosakaupasta.


Wanhusten waalijat – Patron for old-timer cars

Helge Inkiläinen

050 594 5104
wanhustenwaalijat@2cv.fi

Waalii Suomen vanhimpia kulkimia ja kirjoittaa niistä yksityiskohtaisesti Nyytisiin.  


Waalijoiden kirjasto – Librarian

Matti Kärpänoja

Puh. 0400 310 941
masi@elisanet.fi

Hoitaa Wanhusten Waalijoiden kirjastoa.


Tietosuojaseloste


Jaoksien yhteystiedot

Nettij@os Forssa Hesa Hy-Ri Hämeenlinna Joensuu Kajaani Ke-Su Kouvola Kuopio Kymensuu Lahti Lappeenranta Lappi Mikkeli Oulu Pohjanmaa Pori Porvoo Rauma Salo Tampere Tu-Jä-Ke Turku Uusikaupunki