(The board of Finnish 2CV Guild)


Oltermanni, eli hallituksen puheenjohtaja
”Alderman”, chairman

Juha Anttonen

Tervasentaipale 17 A
51720 RAHULA
P. 0440 178 889
oltermanni@2cv.fi


Kiltakapteeni, eli hallituksen varapuheenjohtaja
”Guild captain” ,  vice chairman

Joel Inkiläinen

Päivärinteentie 14
14500 IITTALA
Puh. 040 966 6798
kiltakapteeni@2cv.fi

Kiltakapteeni vastaa koulutus ja tekniikka asioista.
Responsible for  technical and training issues. 


Isaämestari Juha-Matti Kivistö

Isämestari – ”Old hand”

Juha-Matti Kivistö

Harjutie 15
28430 PORI
Puh. 044 339 2386
isamestari@2cv.fi

Isämestarin vastuualueeseen kuuluu Killan kilpailutoiminta.
Responsible for competitions and corresponding activities. 


Skriba – Secretary

Rauno Tuomainen

Mikonkatu 10
33900 Tampere
0400 851 489
skriba@2cv.fi

Skriba pitää huolen yhteyksistä jaostoihin ja muista kotimaan yhteyksistä.  

Responsible for connections with subdivisions and other domestic contacts. 


Kirstumestari – Treasurer

Yrjö Piirto

Kristianinkatu 8 C 50
00170 Helsinki
Puh. 040 550 0751
kirstumestari@2cv.fi

Kirstumestari toimii Killan rahastonhoitajana. 
Responsible for guilds financial affairs and accountancy.


Matroona – ”Matron”

Pia Könönen

 Vanha Ruskelantie 17
04380 Tuusula
Puh. 040 528 5573
matroona@2cv.fi

Matroona Pia vastaa jäsenrekisteristä ja tiedusteluista.
Responsible for membership issues. 


Hupimestari – ”Master of entertainment”

Mika Utriainen

Rantarinne 19 
71310 Vehmersalmi
Puh. 0440 572562
hupimestari@2cv.fi

Hupimestari vastaa matkailullisesta toiminnasta ja ulkomaan yhteyksistä. 
Responsible for  touristic activities and foreign connections together with assistants. 


Ottopoika – ”Adopted son”

Mika Koivunen

Toukolankatu 1 as 6
05830 HYVINKÄÄ
Puh. 045 6386 444, OH2BAU
ottopoika@2cv.fi

Ottopoika Mika toimii Nyytiset lehden toimittajana.
Ottopoika myös hoitelee Killan kotisivuja yhdessä varajäsen Matti Lampilan kanssa.
Responsible for publicity. Journal editor of Nyytiset and  takes care of guilds homepage together with a deputy. 


Juridicus Magnificus

Seppo Niemi

Tuulentie 11
16710 Hollola
Puh. 044 505 8575
juridicus@2cv.fi

Juridicus Seppo selittelee niitä näitä ja huolehtii että Kiltamme vaalii perinteitä.
Guardian of legal issues and traditions.


Takapiru

Henkka Castrén

Vanha Ruskelantie 17
04380 Tuusula
Puh. 050 500 4438
takapiru@2cv.fi

Hyvä tai paha, ”kaiken takana”. 
The driving force behind.


Varajäsen – Deputy

Matti Lampila

Luovantie 135
60760 Pojanluoma
Puh. 044 421 3950
yllapito@2cv.fi

Hallituksen varajäsen joka huolehtii että Killan tietoliikenne pelaa.
Hoitaa Killan kotisivuja yhdessä Ottopoika Mikan kanssa.
Responsible for data communications. Takes care of guilds homepage together with Ottopoika. 


Varajäsen – Deputy

Lasse Suhonen

040 731 4993
clubshop@2cv.fi

Lasse vastaa Killan Clubshop myynnistä ja sen verkkokaupasta. 
Responsible for Clubshop and online store.


Raadin apulaiset –  Helpers of the board

Killan varaosat – Responsible for spare parts

Pekka Peltonen

Pokinkankaantie 50
46800 Myllykoski
varaosat@2cv.fi

Hoitaa ja vastaa Killan varaosakaupasta. 


Wanhusten waalijat – Patron for old-timer cars

Helge Inkiläinen

Päivärinteentie 14
14500 Iittala
050 594 5104
wanhustenwaalijat@2cv.fi

Waalii Suomen vanhimpia kulkimia ja kirjoittaa niistä yksityiskohtaisesti Nyytisiin.


Waalijoiden kirjasto – Librarian

Matti Kärpänoja

Partiokorventie 219
01860 Perttula
Puh. 0400 310 941
masi@elisanet.fi

Hoitaa Wanhusten Waalijoiden kirjastoa.


Tietosuojaseloste


Jaoksien yhteystiedot

Nettij@os Forssa Hesa Hy-Ri Hämeenlinna Joensuu Kajaani Ke-Su Kouvola Kuopio Kymensuu Lahti Lappeenranta Lappi Mikkeli Oulu Pohjanmaa Pori Porvoo Rauma Salo Tampere Tu-Jä-Ke Turku Uusikaupunki