Suomen 2 CV-Kilta ry (Finnish 2CV Guild)

c/o Pirkko Kivinen
Kiertotie 37
36200 KANGASALA


Korkea raati – The board of Finnish 2CV Guild

Oltermanni, eli hallituksen puheenjohtaja
”Alderman”, chairman

Pirkko Kivinen

Kiertotie 37
36200 KANGASALA
050 505 2678
oltermanni@2cv.fi


Kiltakapteeni, eli hallituksen varapuheenjohtaja
”Guild captain” ,  vice chairman

Matti Lampila

044 421 3950

kiltakapteeni@2cv.fi  yllapito@2cv.fi apuahelp@2cv.fi

Kiltakapteeni vastaa koulutus ja tekniikka asioista. Toimii apurina tietoliikenneasioissa ja vastaa Apua-Help asioista.
Responsible for  technical and training issues. Helper for IT departement. Responsible for Apua-Help


Isämestari – ”Old hand”  

Jukka Alakoski

045 7834 6643
isamestari@2cv.fi

Isämestarin vastuualueeseen kuuluu Killan kilpailutoiminta.
Responsible for competitions and corresponding activities. 


Skriba – Secretary

Rauno Tuomainen

0400 851 489
skriba@2cv.fi

Skriba pitää huolen yhteyksistä jaostoihin ja muista kotimaan yhteyksistä.
Responsible for connections with subdivisions and other domestic contacts. 


Kirstumestari – Treasurer

Yrjö Piirto

040 550 0751
kirstumestari@2cv.fi

Kirstumestari toimii Killan rahastonhoitajana.
Responsible for guilds financial affairs and accountancy.


Matroona – ”Matron”

Marjukka Kallio-Ouvinen

‭040 529 7546
matroona@2cv.fi

Matroona vastaa jäsenrekisteristä ja tiedusteluista.
Responsible for membership issues. 


Hupimestari – ”Master of entertainment”  

Raine Taivainen

043 825 2493
hupimestari@2cv.fi

Hupimestari vastaa matkailullisista toiminnoista ja Killan tapahtumista.
Responsible for  touristic activities and Kilta Events. 


Ottopoika  – ”Adopted son”

Ismo Saarinen

040 061 5510‬

ottopoika@2cv.fi

Ottopoika toimii Nyytiset lehden toimittajana.
Journal editor of Nyytiset. 


Isaämestari Juha-Matti KivistöJuridicus Magnificus

Juha-Matti Kivistö

044 339 2386
isamestari@2cv.fi

Juridicus Jimmi selittelee niitä näitä ja huolehtii että Kiltamme vaalii perinteitä.
Guardian of legal issues and traditions.


Takapiru

Henkka Castrén

050 500 4438
takapiru@2cv.fi

Hyvä tai paha, ”kaiken takana”.
The driving force behind.


Varajäsen – Deputy

Ilpo Luoma-aho

Hallituksen varajäsen joka huolehtii että Killan web asiat ja tietoliikenne pelaa.
Responsible for data communications and websites.

050 5538502
webmaster@2cv.fi


Varajäsen – Deputy

Lasse Suhonen

040 731 4993
clubshop@2cv.fi

Lasse vastaa Killan Clubshop myynnistä ja sen verkkokaupasta.
Responsible for Clubshop and online store.


Raadin apulaiset –  Helpers of the board

Killan varaosat – Responsible for spare parts

Pekka Peltonen

050 490 0810
varaosat@2cv.fi

Hoitaa ja vastaa Killan varaosakaupasta.


Wanhusten waalijat – Patron for old-timer cars

Helge Inkiläinen

050 594 5104
wanhustenwaalijat@2cv.fi

Waalii Suomen vanhimpia kulkimia ja kirjoittaa niistä yksityiskohtaisesti Nyytisiin. 


Ulkomaanyhteyksien yhteyshenkilö. Responsible for the international relations.

Konsta Kivistö

044 364 0502
fin2cv@2cv.fi

044 364 0502

fin2cv@2cv.fi

 


Waalijoiden kirjasto – Librarian

Matti Kärpänoja

0400 310 941
masi@elisanet.fi

Hoitaa Wanhusten Waalijoiden kirjastoa.


Tietosuojaseloste


Jaoksien yhteystiedot

Nettij@os Forssa Hesa Hy-Ri Hämeenlinna Joensuu Kajaani Ke-Su Kouvola Kuopio Kymensuu Lahti Lappeenranta Lappi Mikkeli Oulu Pohjanmaa Pori Porvoo Rauma Salo Tampere Tu-Jä-Ke Turku Uusikaupunki