Eilen vietimme mukavan illan aurinkoisessa, mutta hieman tuulisessa säässä tutustuen Jakarimestarimme tiloihin ja Hy-Rin varastosta löytyviin työkaluihin. Ilona ja Hannu oli loihtinut mahtavat tarjoilut paikalle ja kenenkään ei tarvinnut lähteä nälkäisenä kotiin. Myös haitari soi, eikä tällä kertaa tarvittu edes krapulavalssia.
Liittyvät artikkelit
Huvi
Ranskan ympäriajo – Cochonou
3.7.2017
Ranskan ympäriajo on käynnissä, joten on myös aika uuden Cochonou -videon. Täällä on fiilinki kohdallaan!
Asiaa ja asian vierestä
Ajankohtaisohjelmassa “2 Femmes en 2CV”
27.10.2016
Näitä 2CV:llä “Maailmaa kiertäviä” naisia haastatellaan tässä TVE:n ajankohtaisohjelmassa. Naiset ovat ajaneet sätkällään Espanjasta Iraniin ja ovat matkalla Koreaan. Reitin varrelle sattuu myös pikkuruinen Suomemme.
Jaos- ja Kiltatapahtumat
Expo 2CV & dérivés – 2CV näyttely Ranskassa
23.12.2017
Ranskan Valençayssa sijaitsevassa Musée de l’Automobile museossa on 2CV aiheinen näyttely 24.03.2018 – 11.11.2018 välisenä aikana. Lisää aiheesta museon kotisivuilla www.musee-auto-valencay.fr



