Etusivu › Forums › Päävalikko › Yleinen keskustelu › onko Ahvenanmaalla auttajia
- This topic is empty.
-
AuthorPosts
-
29.8.2010 at 17:51 #126234
Apua helpistä selailin enkä oikein löytänyt, onko kellään tiedossa henkilöitä yhteystietoineen sieltä joka tarvittaessa apua voisi antaa.
Poika lähdössä ajelulle sinne tällä mun kulkimella joka myydäkin piti, no siirretään myyntiä. Varustan pojalle mukaan jonkinverran tarvikkeita ja työkaluja mutta jos tarvetulee niin apuakin tarvitsee kun ei ole laitteeseen ja tekniikkaan vihkiytynyt. Ongelmitta on tämä sitikka aiemmin reissuista selvinnyt mutta tekniikka on tekniikkaa eikä ihan uuttakaan 😀Hausjärvi / Hy-Ri
30.8.2010 at 11:44 #158793Marianhaminassa ja Eckerössä on Jussis keramik. Jussi on entinen sätkäkuski, joka varmasti ymmärtää sätkästä jotain. Lisäksi Jomalassa asuu ja Marianhaminassa työskentelee Janne Björklund. Työpaikka Jannes Båtkapell ihan keskustassa muistaakseni Torggatanilla.
Jussi puhuu suomea ja Janne ruotsia.30.8.2010 at 14:29 #158794@HENKKA wrote:
Marianhaminassa ja Eckerössä on Jussis keramik. Jussi on entinen sätkäkuski, joka varmasti ymmärtää sätkästä jotain.
Joo, meinasin kanssa ehdottaa Jussia. Eckerön pulju on sulki eli sitä ei ole enää…ja entinen rättäristihän Jussista tuli kun porukka innoissaan osti
kulkimet alta pois rajatreffeillä kun oltiin 😆
Milloinkas se poika on siellä, meinaan jos satun olemaan taas silloin itsekin siellä vaikkei minusta nyt ihmeempää apua ole 🙄
mutta voi aina edes yrittää auttaa.30.8.2010 at 18:06 #158795Kiitos suuri taas 8)
Sieltähän löytyi vanha tuttu, tai paremminkin asiakas. Mulla oli 80:t luvun lopulta 2000 luvun alkuun yritys joka puuhasteli matkailuajoneuvojen parissa ja joskus 92 paikkeilla tehtiin Jussis Keramiikalle esittelyauto. Jussilla oli silloin paja Tervakoskellakin.
Firmani olen laittanut nyt pöytälaatikkoon ja itse olen vieraalla töissä, iso elämän muutos mutta olen tyytyväinen ratkaisuun.Poika hakee sitikan torstaina 3.9 ja perjantaina hänen naisystävänsä tulee Suomeen, viikon 36 ovat Ahvenanmaalla.
Hausjärvi / Hy-Ri
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.